Internships, job offers and & other

Francúzsky inštitút na Slovensku a Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach srdečne pozývajú študentov, doktorandov a pedagógov na prezentáciu (v angličtine, bez tlmočenia) – Štúdium vo Francúzsku.

Podujatie sa uskutocni v stredu 13. novembra 2019 o 10:45 v budove Platón, v miestnosti AP1P2.

Účasť je povinná pre všetkých študentov 1. ročníka AJEIEb, 1. ročníka AJNJEIEb a 1. ročníka AJFJEIEb, ktorí majú v tom čase povinný predmet Úvod do SJ.

Účasť je rovnako povinná pre všetkých študentov všetkých ročníkov AJFJEIEb a AJFJEIEm.

Cez veľký hokejový víkend 10.-12. mája Vás pozývame na Hlavnú ulicu v Košiciach.

Americká ambasáda sa sťahuje do Košíc
Amerika bude mať v Košiciach počas MS v hokeji dva tímy. Výber USA hrajúci o medaily na ľade a TEAM FREEDOM, pre ktorý je víťazstvom sloboda a demokracia. Vďaka Slovákom, ktorí mali Odvahu byť slobodní, si už 30 rokov od novembra 89‘ Slovensko užíva tieto hodnoty.
Práve zápas Slovenska a USA odštartuje 10. mája šampionát pre oba tímy. A aj keď na ľade pôjde do tuhého, my vieme, že je to len šport. Hokejová aréna je jediným miestom, kde by mali naše krajiny súperiť . Inak hráme za jeden tím – TEAM FREEDOM a pozývame vás, aby ste sa stali jeho súčasťou.
Viac ako 100 rokov spoločných vzťahov a spolupráce medzi Slovenskom a USA poriadne oslávime počas úvodného víkendu MS v hokeji na Hlavnej ulici v centre Košíc. (10.-12. mája)
Americkí diplomati a zástupcovia veľvyslanectva USA vám odpovedia na otázky o vízach, výmenných programoch, grantoch či cestovaní, ktoré môžu byť užitočné pre vás aj vaše deti. Zoberte svojich blízkych a príďte sa s nami porozprávať o:
• Výmenných programoch pre stredoškolákov a vysokoškolákov
• Výmenných programoch pre profesionálov a učiteľov
• Možnostiach zafinancovať aktivity cez grantový program
• Tipoch na dovolenky v USA