Open House

Vidíme sa na DOD 9. 2. 2018Prospective students are invited to get to know more about us during one of our open house events where they can connect with our current students and faculty members.

Next Open House

09. 02. 2018

Deň otvorených dverí UPJŠ – 6. november 2017

Dňa 6.10.2017 (piatok) sa ako je to každoročne zvykom, konal Deň otvorených dverí Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v priestoroch Filozofickej fakulty, kde sa prezentovali všetky katedry univerzity a taktiež aj Katedra anglistiky a amerikanistiky v priestoroch katedry v budove Platón na prvom poschodí v komplexe Filozofickej fakulty.
Študenti, ktorí prejavili záujem o štúdium na našej katedre, boli uvedení a oboznámení s možnosťami štúdia. V úvodnej prednáške Buduj si kariéru štúdiom angličtiny v miestnosti AP1P2 bola študentom predstavená katedra, možnosti štúdia, prezentácia študijných programov britské a americké štúdiá, anglický jazyk pre európske inštitúcie a ekonomiku, anglický jazyk a nemecký jazyk pre európske inštitúcie a ekonomiku a rodové štúdia a kultúra. Napokon mali záujemcovia priestor na otázky.
Po tejto úvodnej prednáške ich študenti sprevádzali po priestoroch katedry, podali mnohé odpovede a rady. Záujemci mali možnosť dozvedieť sa informácie o prijímacom konaní nie len od vyučujúcich a z materiálov, ale aj študentov, ktorí prijímacie konanie zvládli. Takýto kontakt so študentmi záujemcom v mnohom padol vhod.
V priestoroch katedry mali záujemcovia možnosť vidieť jazykové a počítačové laboratórium, kde si mohli urobiť cvičný test, aby zistili ako na tom sú s angličtinou, ďalej aj vyučovacie miestnosti a celú budovu školy. V tlmočníckom laboratóriu počuli najdôležitejšie informácie pre záujemcov o programy tlmočníctva a prekladateľstva.
Okrem možnosti štúdia sa záujemcovia dozvedeli aj o možnosti dvojitých diplomov, o možnosti štúdia v zahraničí. Počuli taktiež rady a skúsenosti vyučujúcich a študentov, ktoré ich obohatili o mnohé výhody štúdia na tejto katedre a o tom, čo tu všetko môžu zažiť.
Dokopy 94 záujemcov mohlo okúsiť atmosféru Katedry anglistiky a amerikanistiky, kde sa im ponúklo mnoho vzácnych informácii. Dobrá organizácia a veselá a otvorená nálada našich vyučujúcich, doktorandov a študentov vytvorili skvelý dojem na záujemcov o štúdium a sme veľmi radi, že sme sa s nimi mohli stretnúť, spoznať a pevne dúfame, že s mnohými sa ešte uvidíme.

Katarína Mačejová
Študentka odboru SjBasb, 1.ročník Bc.

Past events

10th of February 2017
7th of October 2016
Thanks to everyone involved in the organization of this event!

12th of February 2016

PROGRAM DOD NA KATEDRE ANGLISTIKY

http://upjs.sk/…-na-ff-upjs/

9th of October 2015

13th of October 2014

Thanks to:
Alexandra Bikkyová, Mária Vasiľová, Zuzana Naďová, Kurt Magsamen,Matúš Hrubovčák, Viera Nováková, Ester Demjanová, Lukáš Lukačín, Renáta Gregová,Arvaiová Annamária, Bančanská Viktória, Blahová Adela, Gilganič Ľudovít, Janíková Andrea, Košíková Karolína, Kubík Peter, Majcher Juraj, Pastuchová Mária,
Rosenberg Jozef, Rybárová Katarína

Úspechy radi opakujeme

Akciu skoordinoval Mgr. Július Rozenfeld, Phd.

4th of October 2013
Šrobárová 2, at 10:00 (Historická Aula, budova rektorátu UPJŠ)

November 2012
Thanks to: Bibiana Valigurova, Lydia Jakabova, Juraj Cicatko, David Demko,Lucia Filcikova, Veronika Halasova, Patrik Prescak, Peter Sakalik, Timea Takacova, Dusan Talaba, Monika Zaborska, Michaela Kruparova

November 2010
Thanks to: Bibiana Valigurova, Julia Trlicova, Katarina Kiralova, Tomas Feterik, Vesna Antoniova

November 2009
Thanks to: Ivica Semjanova, Veronika Nemcova, Julia Kovacova, Gabriela Pavlikova, Erika Blazejova, Boris Gomolcak